To ráno jsem litovala ,že jsem se k paní Juditě objednala až na čtvrtou hodinu odpoledne. Celý den v práci jsem si neustále představovala, jaké to bude. Bude se na mně dívat zvětšovacím sklem? Bude se usmívat, nebo bude přísná a mlčením trestat mé hříšky, které občas svému tělu dělám? Nemůže být přeci neomylná… Musí mít i ona kouteček ve své duši, kdy se ke své vlastní tělesné schránce nechová úplně s láskou!Je přece také jen člověk!

  Odpoledne ve víru domácího života jsem obavy ze setkání zcela odsunula na vedlejší kolej,protože “sesmolit“ se synem čtenářský deník vám dá opravdu zapomenout úplně na všechno. Když už se zdálo,že moji péči mé děti tento den zcela neocení, jelikož se odebrali v ruku v ruce na hřiště za domem hrát fotbal,nastal čas na péči o mne samotnou.

  Jako již na předešlé informativní schůzce mne přivítala neuvěřitelně milá a pozorná slečna recepční, která mi dala vyplnit kartu, kde na sebe řeknete opravdu hodně , ale uznala jsem ,že pro následnou péči je to nezbytné. Nevzpěčovala jsem se a přiznala i svých pár cigaret a byla ráda,že váha a míry přijdou na řadu jindy.

  Judita mne přivítala ve své ordinaci a já usedla do dezignového křesílka přímo proti ní a rychle zaplašila myšlenky o tom, kdepak ho asi pořídili. Tak moc se mi líbilo.

A v ten moment to nastalo. Místnost ve které na mne upřela Judita svůj zrak byla natolik prozářená bílou barvou na stěnách, bílým vybavením a sklem v okně, které rozptyluje světlo, že žádnou lupu nepotřebovala. Mně, které ke kráse mnohdy sračí řasenka na očích a při velké únavě červená rtěnka, dávalo tohle osvětlení místnosti jasně najevo, že bych v otázce maskování stáří měla přidat.

  Judita byla milá. Letmým pohledem prohlédla mou tvář, rychle přelítla všechny mé obličejové vrásky a začala na sněhově bílý papír psát pořadí procedur, na kterých jsme se domluvily a které v příštích měsících v Beauty Body Clinic absolvuji.

Psala na papír pro mně nesrozumitelné zkratky,takže nemohu s určitostí říct jak se konkrétně jmenují. Ale jedno říci mohu .

Ty vrásky a povadlá a unavená pleť budou už brzy minulostí!

Jo! A abych nezapomněla, hned jak absolvuji svou první proceduru, napíšu vám. A jako důkaz dodám foto!

  Mým přáním je, abyste se v každém mém dalším sloupku o kráse a mé cestě k ní, dozvěděly co nejvíc. Abyste se pobavily a možná i odhodlali k něčemu, co by vás nikdy , stejně tak jako mně, ani ve snu nenapadlo!