STRAVOVÁNÍ

15.06.2013 16:14

Cvičitelky POWER PLATE a VACUSHAPE  radí, jak se stravovat v průběhu dne i během fyzického výkonu

Jste z těch, které hodiny před cvičením nejí, aby se Vám lépe hýbalo a po sportovním výkonu raději také ne, protože nechcete nabrat to, co jste pracně vypotili. Všechno špatně! Riskujete zdraví a paradoxně i další kila nadváhy. 

 

Co jíst před cvičením?
Pohybová aktivita velmi příznivě ovlivňuje průběh hubnutí, ale je dobré i upravit jídelníček. Začít jíst správně již od začátku dne, nevynechávat snídani, která Vám umožní úspěšný start do nového dne. Důležité je jíst během celého dne v pravidelných intervalech každé 2–3 hodiny.
Chcete-li hubnout, je důležité jíst poslední jídlo nejpozději hodinu před cvičením, aby nedošlo k nezatížení trávicího systému. Budete spalovat energii z tukové tkáně.
Před cvičením nejezte žádná tučná nebo příliš sladká jídla. Pozor si dejte i na vyšší obsah vlákniny, která zpomaluje přestup sacharidů do krve. Dejte přednost lehce stravitelným potravinám, jako je celozrnné pečivo, nízkotučné potraviny s vyšším obsahem sacharidů, např. ovoce (pouze v dopoledních hodinách), müsli tyčinky bez polevy, lehce stravitelný koktejl. BBS Vám nabízí proteinové tyčinky vhodné před cvičebním výkonem, které obsahují přiměřené množství jednotlivých živin a jsou obohacené např. karnitinem či guaranou, které podpoří výkon. Optimální je zvolit poslední jídlo přibližně 1,5 hodiny před cvičením.

 

Co jíst po cvičení?
Po aerobní aktivitě, kdy dochází hlavně ke spalování tuků, je dobré nechat tělo zklidnit. Pokud bude po cvičení čas na hlavní jídlo, např. oběd - dejte si tzv. zdravý talíř (1/2 talíře tvoří zelenina, 1/4 talíře příloha a 1/4 bílkoviny). Sacharidy se po cvičení stanou pouze zdrojem energie pro svaly, kdy spolu s bílkovinami pomáhají k lepší regeneraci a tvorbě svalové hmoty. Jestliže jste cvičili ve večerních hodinách omezte množství sacharidů a doplňte bílkoviny.
Nově Vám můžeme nabídnout sušené maso Jerky - vepřové, krůtí, hovězí, kuřecí, krůtí. Je to chutný způsob, jak doplnit bílkoviny.

Novinky

19.03.2018 17:23
Připravili jsme pro vás super březnovou akci. Masáž dle vlastního výběru nyní s 50% slevou.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky kadeřnictví

24.10.2017 14:14
Vážení zájemci, máte poslední možnost v tomto roce absolvovat náš rekvalifikační kadeřnický kurz,...
03.07.2017 13:29
Letní kadeřnický rekvalifikační kurz nabízí poslední dvě volná místa! Neváhejte a přihlašte se....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>