ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ V SOLÁRIU

04.04.2013 18:57

UV trubice do solária v BBS splňují novou evropskou normu 0,3 W/m2,

přesto pro zdravé opalování je zapotřebí se i NAMAZAT.

 

PROČ POUŽÍVAT SOLÁRNÍ KOSMETIKU?

Jedním z problémů, který vzniká na úrovni kůže po neopatrném opalování je tvorba nepravidelné pigmentace – vznik neestetických tmavých skvrn, nebo i ploch. Pigmenty vznikají nejčastěji na nejvíce exponovaných místech – v obličeji, na krku, dekoltu, často nejdou překrýt ani make-upem.
K nepravidelné pigmentaci dochází hlavně v jarních měsících, kdy kůže není na UV záření ještě připravena.
Nezbytnou součástí řešení pigmentů je prevence.


Solární kosmetika je určena, pokud výrobce nestanoví jinak, výhradně pro opalování v soláriu. Hlavní faktor při používání kosmetiky je docílení vyššího a trvalejšího efektu zhnědnutí pokožky. Dalším faktorem je snaha dodat pokožce látky, které ji v rámci péče o pleť zvlhčují a zajišťují její vitalitu a pružnost. Existuje spousta druhů a konzistencí (olej, mléko, krém, gel, pěna..) těchto produktů. V zásadě se dělí na přípravky určené k ošetření pleti před opalováním a po opalování. Přípravky, které se používají před sluněním, obsahují velké množství látek, které podporují tvorbu melaninu a CHRÁNÍ POKOŽKU PŘED TVORBOU PIGMENTOVÝCH SKVRN.


Opalujete-li se hlavně pro získání "bronzu", účinná solární kosmetika správného složení Vám umožní zkrátit dobu pobytu v soláriu nebo při stejném čase dokáže prohloubit zhnědnutí pokožky. Navíc dosažený odstín opálení je daleko přirozenější, , pomocí kosmetiky zamezíte nežádoucímu vysušování pokožky.
Solární kosmetika je speciálně vyvíjena právě pro opalování v soláriích a nelze ji v žádném případě nahradit kosmetikou pro opalování na slunci. Minimálně proto, že její účel je opačný. Solární kosmetika podporuje opalování pokožky, kdežto kosmetika s ochrannými UV faktory, opalování omezuje - chrání před slunečními paprsky. Rozhodně tedy nepoužívejte krémy určené pro opalování na slunci k opalování v soláriu.
Kvalitní solární kosmetika obsahuje komplex účinných látek. Ve složení se nejčastěji objevují látky jako: vitamin A, C, E, panthenol, allantoin, riboflavin, oleje a výtažky z exotických rostlin a cukrové třtiny, atd.

 

Novinky

19.03.2018 17:23
Připravili jsme pro vás super březnovou akci. Masáž dle vlastního výběru nyní s 50% slevou.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky kadeřnictví

24.10.2017 14:14
Vážení zájemci, máte poslední možnost v tomto roce absolvovat náš rekvalifikační kadeřnický kurz,...
03.07.2017 13:29
Letní kadeřnický rekvalifikační kurz nabízí poslední dvě volná místa! Neváhejte a přihlašte se....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>